Zobrazují se příspěvky se štítkemSport. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemSport. Zobrazit všechny příspěvky

neděle 26. září 2010

Florbalová neděle

Dnes, dne 26.9. jsme opět hráli v Krupské lize, a to dva zápasy. První s favorizovanými Jazzmany Žatec, a druhý s FBK Děčín. Sešli jsme se opět v dosti chudé sestavě, a to nenarážím na Jiřího dlouhodobou platební neschopnost. Bylo nás sice do pole 7, ale uvažme, že tři borci byli z našeho pražského týmu Falcons. Tudíž z našeho týmu opět torzo, tentokrát alespoň čtyř hráčů a nezapomínejme brankáře. Dohodli jsme se na hře tří vzadu a čtyř vepředu.

První zápas. Od úvodních minut se chopili míče i iniciativy Jazzmani, a roztáčeli kolotoč přihrávek. Byl to celkem fofr, ale naše vskutku pasivní bránění a vytlačování střelců ke stranám vcelku slavilo úspěch, neboť tempo hry tímto dost zvolnilo, a my stíhali bránit. Dostali jsme se i do ojedinělých brejků, a po zblokované střele, jsme se po rozehrávce z rohu a střele po ose tyč-gólman-síť dostali díky Krůžovi do vedení. Tohle nás nakoplo a už se ty brejky nezdály tak ojedinělé, nicméně z pohledu beka to bylo na škodu, být to na mně, tak se zatáhnu ještě víc, protože se někdo z brejku nezvládne vrátit, a začne to hořet. Což se stávalo, hlavně přečíslení 3 na 2. kluci si to uměli dávat, a taky uměli velmi kvalitně střílet, po první třetině 1-1, a nutno poznamenat, co předvedl ten ehm. Ano, myslím toho z Chabařovic, co se snaží foukat do píšťalky. V první třetině nepískl evidentní hraní v pěti Jazzmanů, kdy střídající hráč už v rohu kvrdlal balon, a ten co odcházel zrovna výklusem míjel bílou čáru. Na konci třetiny se ovšem předvedl ještě lépe. Několik vteřin do konce, vyhazujeme. Ze vzduchu chytá jeden frajírek saxofonista, někde u půlky, balon do ruky a dokonce ho svírá, cca 2-3 vteřiny před koncem! A ne, ten ehm píská konec. Seběhli jsme se za ním, co jako doprdele dělá, že to je na jasnou dvojku. Řekl jsem to já. Řekl mu to druhý rozhodčí, říkali mu to u časomíry, ale ten ehm ne. Když jsem tam na něj chvíli tlačil jako co to kurva je, tak řekl, že to byla chyba, ale že to už nemůže vzít zpět. A od čeho je sakra rozhodčí? K čemu jsou dva, aby si mohli snad kecat do řemesla ne? No prostě hmehm největšího kalibru... Během času otočil soupeř na, z našeho pohledu, 1-3. Podařilo se nám snížit na 2-3, zásluhou Zdendy B., který neomylně proměnil trestné střílení, které sám vybojoval. Nekompromisní blafák do bekhendu přímo na jistotu, pod gólmanem do středu brány. Další událost opět staví do nelichotivého světla toho ehm v černém. Nepíská Jazzmanům hru na zemi, navíc v brankovišti, a navíc zabránění téměř jistému gólu. Sám jsem to neviděl, ale Mojžova slova "zalehli střelu do prázdný" mluví za vše. Záhy jsme inkasovali na 2-4 a zápas tímto de facto skončil, Jazzmani už hráli na maximální "ball posession", a my už neměli tolik sil, abychom zápas otočili. Konec tedy 2-4. Mojža po zápase chtěl vyjádření od toho ehm, co to jako bylo, ten se mu však jen omluvil, že udělal chybu. Omluvu si může strčit třeba do hrrmeeehm, hlavně co nejhlouběji. Doufám, že si za tu padesátikorunu co dostal zaplaceno koupí prošlou bagetu a stihne ho sonickej průjem!

V pauze jsme kecali, a dělali si z dobroděje Mojžíška srandu, pač se odhodlal nás vysvobodit, a šel pískat. Největší radost z toho měl samosebou Krůža, který se nebál vtipně okomentovat směrem k Mojžovi jakékoliv dění na ploše.

Druhý zápas sliboval přijemnějšího soupeře. FBK Děčín. Dnes u všeho přítomný Mojža prohrál los, a tak jsme navlékali slušivé žluté rozlišováky, které dohromady nesmrděly ani z daleka tak, jak Krůžovo boty, když se před zápasama oblíkal, to bylo fakt na ceduli "warning, bio-hazard". Zápas začal v celkem svižném tempu, bylo vidět, že tohle je soupeř, ke kterému není respekt. První gól v první třetině dal Petik, hra byla relativně vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Druhý gól přidal v druhé třetině faulem vyprovokovaný D-Fens. Naše hra se zdála býti klidnější, ale taky k naší smůle lehkovážnější, za Vikingova záda zapadla první střela, 2-1. Už teď jsem tušil, že je zle, protože sám jsem po týdenní nemoci neměl sil na rozdávání, Mojža taktéž choroba, a Jiří střídal tak často, že jsem jednou seděl přesně deset vteřin. Děčín začal tlačit, hra byla přesto dle mého stále relativně vyrovnaná, až na jeden fakt, opět začaly vznikat přečíslení 3 na 2. Z těchto akcí vzniknul druhý, a bohužel, následně i třetí gól v naší síti. Kdyby Viking nechytal tak jak chytal, mohlo být podle mě i hůř. Všechny 3 obdržené góly padly tuším během třetí třetiny, všechny relativně z dálky. Závěrečná powerplay nám už nepomohla, sice přibyl hráč do pole, ale sil už bylo (alespoň u mě) tak málo, že jsem zbytečně ždímal poslední zbytky. A tak jsme prohráli i s Děčínem, a myslím, že nám nezbývá, než se zamyslet nad ambicemi týmu jako celku... Do toho, čekám komentáře, pojďte do mně.

J

neděle 7. prosince 2008

7.12.2008

Dne 7.12.2008 jsem vstal ráno před osmou, docela jsem se těšil na florbal... Zapnul jsem komp, a šel do koupelny. Probral jsem se trochou vody, a nasypal kočkovité šelmě do misky granule. Přinesl jsem si čaj, a koukl na net. Se šelmou jsme společně popili čaj, zkontroloval jsem ohlášené absence do zápasů. Autem jsem dovezl od domečku Fašiho a Markuse do Krupky, a vyrazil do Bohosudova na akci "zachraňte Racka". Dojeli jsme i s Rackem, kupodivu jsme byli připraveni i dřív než soupeř.
S Bad boys byl zápas celkem kvalitní, hrálo se mi celkem dobře, i přes moje blbé koleno. V tomhle zápase jsme snad poprvé zkusili powerplay, po snížení na 2-3 12 sekund před koncem, a úspěšně - 3 vteřiny před hvizdem jsme dali na 3-3. Na nájezdy jsme sice prohráli, ale vem to déšť. Druhý zápas byl s extrémně běhavými HCL. Tenhle zápas nevím jak hodnotit, skončil 2-4, podle mého je to celkem škoda, zas tak dobří, jak jsem si myslel, nebyli. Byli běhavější, ale obával jsem se jich víc. Poslední zápas byl s Lajdákama, duo Kóča s Abim (nebo Abym?) byli přítomni, tak to nemělo být lehké. Kóča se ale nechal rozhodit pár drobnými fauly, a tak mu to lítalo tentokrát všude možně, jen ne na bránu. Konec byl 9-1 pro nás.

Postřehy k zápasům : já osobně fyzicky tentokrát ok, ALE ta žalostná technika... uskakovalo mi to jak sviňa, a hlavně sklepnout něco ze vzduchu byl tentokrát strašnej problém:-/. Nevím co mi je, budu si doma muset plácat míčkem o zeď. Obrana... no, Míša sice opět vybíhal vpřed, ale nemyslím si, že to je na škodu, většinou takhle vytáhl dobrou akci, chtělo by to jen, aby si jeden z útočníků odstoupil trochu zpět, ztracené balony pak často znamenaly přečíslení. Míšo, když ztratíš, tak se nekoukej k pánubohu, ale hraj dál:D jo, je to jen půlvteřina, ale stejně:))). Faši zahrál na beku podle mýho velmi dobře, taky často vytáhl dobrou akci, chtělo by to jen vypilovat ty křižné přihrávky před vlastní bránou(nebo upilovat úplně). Z útoku jsem si všiml jen jednoho momentu Marka, jak utekl na střídačku, před mínusem do tabulky +/- (tuším 1. gól HCL). Kdyby s ním doběhl, nebo ho aspoň švihul přes hůl, bylo by líp. Jinak u Marka se mi fakt líbilo, že si chodí zpátky pro přihrávky, stejně dobře si chodil i Zdenda, co jsem si všimnul. Racku, ta tvoje produktivita, ach jo:) co s tebou ...
Toť jsou asi všechny moje postřehy, můžete si vyndat jádro v diskuzi. Já osobně jsem s tím celkovým výkonem spokojenej nebyl, chtělo by to zase něco natočit na video, ať můžeme vidět, co děláme blbě.

Doma po zápasech jsem si ohřál oběd, popil s kočkou (nevíte, jak odnaučit kočku pít mi z hrnku?), sprchnul se, a šel s kámošem do čajky, Faši mi samosebou, lemra líná, zase dal košem. No přišel o historicky nejlepší tabáčky, co v Teplický čajovně kdy byly - eskanderský jablko a černý hrozno. Alexovi to tentokrát ani netrvalo půl hodiny jako obvykle, ale cca 20 minut. Takže aspoň čajovna luxus...

J

sobota 5. dubna 2008

Další florbalové zklamání...

Bohužel, opět jednou nejsem po zápasech ve své kůži, ne že bychom hráli nějak extra špatně, je to vlivem jiných fucktorů. V prvním zápase jsme výsledek ani nečekali, proti leaderům tabulky. Chtěli jsme si zahrát florbal. Ale to by to nesměl být pražský sedmý prales. Přišlo mi to zas jako holomajzna první kategorie, za hvízdání pana Uzenýho a pana Buřta. Uzený měl evidentně nadrcená pravidla nazpaměť, a Buřt... těžko říct, vzhledem k rozbitému ciferníku... asi v nějakém z minulých zápasů chyboval. Zápas byl jasně v režii Uzeného, pískal fauly odkudkoliv a jakkoliv, hlavně hodně mávat rukama a přeříkat básničku o sekání. Pískat fauly na vzdálenost více než poloviny hřiště je fakt umění, smekám. Soupeři hráli lépe a dostali se brzy do vedení. Nevím, jak ostatní, ale mě osobně dost vyváděli z míry právě rozhodčí, a pak jejich výhružky, když jsme nesouhlasili s výrokem. Přece jen, nesouhlasit je to jediné, co jsme asi mohli, když si s Uzeným a Buřtem soupeři přátelsky tykají, že. Extrémně se pískalo zvedání hokejek, a k mému překvapení se mi taky zapískalo zvedání, když mi hokejku zablokoval svojí, já chvíli šel dopředu, ale po pár krocích logicky chci odhodit zátěž, takže jsem mu ji zvednul - fauloval jsem ho já. Krom otáčení faulů v náš neprospěch pan rozhodčí dokonce párkrát také přátelsky uklidňoval naši střídačku, neboť debata o politické situaci, počasí a jídle, nás rozohnila až k pár nadávkám. Číslo 69 bylo dokonce napomenuto osobně, za nadávky na jistý druh masa, ač jsme si na tu flákotu pěkně zanadávali všichni. Bylo mi z toho špatně, jak se dá pískat. Ze zápasu jsem si odnesl krom jediného gólu z dálky taky výron(doufám) na malíčku u nohy, řádně sedřené koleno a spálenou zadel. Výsledek 1-8. Krasavec.
Před druhým zápasem jsme šli na pizzu a na pivo do sportbaru, kde jsme koukali v televizi na bývalého spoluhráče Kuriho, jak chytá házenou za plzeňskou Lokomotivu. Bohužel v prodloužení prohráli, ač teda Kuri chytal výtečně. Druhý zápas jsme hráli proti třetímu. Pískal Buřt a Máňa, hlavní slovo měl povětšinou Buřt, přece jen vypadal víc jako chlap. Ze začátku nás přehrávali, dostali se tuším do vedení 4-0, pak ubral z rozdílu Racek, vydatně posilněn emocemi po další, naprosto skvěle poskytnuté výhodě. Poklona rozhodčím. Mě osobně se nehrálo moc dobře, ten prst bolel fakt dost, aspoň s chlazením to ale šlo vydržet. Dostali jsme se na stav 3-4 a nabízela se možnost vyrovnání. Bohužel jsme nedali, a jak je poté pravidlem, i dostali. Střední část zápasu pískalo genderově vyrovnané duo celkem obstojně. Ovšem závěr se hrubě nepovedl. Jak jsme dostali góly a snažili se o to víc bojovat, často jsme se stávali oběťmi faulů, které se ne vždy zapískaly nebo jinak neodměnily, viz zametení palubovky se Zdendou, a následné simulování, toho chudáčka, co ho úmyslně sundal. A naopak nám se toho začalo pískat víc. Naštěstí to bezvládí netrvalo věčně a skončilo se. Za stavu 5-7.
Sedíme tu teď spolu v posteli, já a můj dvojnásobný fialový malíček, a přemýšlíme co bylo špatně. Chyběl asi trochu pohyb, a možná vracení se. Jako bek jsem párkrát vyběhl vpřed, a málokdy mě někdo zastoupil do doby, než jsem se stihl vrátit sám. Jinak nevím, co k tomu říct, snad jen, že na uzený a buřty chuť jen tak mít nebudu...no můžete se vyjádřit v diskuzi...budu rád.

J

sobota 15. března 2008

Pět prdelí pro vedení KFL...

Pár slov úvodem : článek píšu JÁ, z VLASTNÍ iniciativy a jsou to pouze MÉ názory na věc, takže pokud to někoho urazí, ať si jde stěžovat na lampárnu anebo vybrečet mamince. Číst to nemusíte.

Pravidlo pro účast
hráče v play-off znělo na papíře neúprosně - 60% zápasů základní části. Přesně cituji : "podmínka účasti hráče v play-off - odehrání 60% zápasů v ZČ". Vinou operace postrádáme Marka (který má odehráno 77%), a žádáme místo něj výjimku pro Davida. Jednoduchá situace, rozumný člověk by si řekl, náhrada za hráče, jeden za jednoho, není problém, v soupisce týmu je od začátku ligy, a má odehráno 33%. Ostatní žádosti o výjimky hráčů (celkem jich bylo 22) se týkaly i hráčů s 10% zápasů a zdůvodnění - studium v Praze, nemoc. V tomto kontextu jsem pokládal za hotové, že za nás David bude hrát. Ovšem to by se nesmělo rozložení rozumu na Gaussově křivce, v případě vedoucích některých týmů a vedení KFL, nacházet na levém okraji (osa x rozum, y četnost). Kdo nezná Gaussovu křivku, ať tuto větu vypustí, nebo ať si doplní vzdělání. Ovšem k mému zděšení hráči se 3 (slovy: TŘEMI) zápasy (a výmluvou na školu) výjimku dostali, David ne. Naprosto jsem souhlasil s tím, že napíšeme odvolání, neboť zamítnutí mi přišlo směšné.

Odvolání znělo :
FBC Desillusion 07 se odvolává vůči rozhodnutí Ligové komise ve věci žádosti o výjimku z pravidel KFL, konkrétně o výjimku z pravidla 60% účasti hráče Davida Myšíka v zápasech základní části, aby mohl být připuštěn do play-off. Rád bych vyjmenoval důvody, které nás, myslím, opravňují k tomuto odvolání. Za prvé se ptám, kdo rozhodl, že v případě výsledku hlasování 5:5 se bude postupovat zamítnutím výjimky. Hráč má mít v tuto chvíli stejné právo účastnit se play-off jako do něj nebýt vpuštěn. Za druhé je pozoruhodné, že výjimku dostal například Jakub Jírava (Fénix Krupka), který udal studijní a sportovní důvody, podobně, jako je to v případě našeho hráče. Dále je poutavá benevolence například k hráči Štarmanovi (FbK Děčín), kterému byla uznána výjimka jen proto, že dojíždí na školu v Plzni. Náš hráč (Jan Sádlo) musel každou neděli dojíždět do Brna a přesto dokázala požadavky pravidla o 60% účasti naplnit. Pakliže hodlá být LK benevolentní k těmto důvodům, mohla by nastavit stejný metr naší jediné výjimce, kterou požadujeme předně jako náhradu za hráče, který všechny podmínky splňuje (Marek Surgoš - 23 zápasů), musel však nutně na operaci kolene a je indisponován do konce sezony. Výjimku hráči D. Myšíkovi povolilo pět týmů. Zbylé týmy nejčastěji zohledňují zranění, a proto mohli být do play-off vpuštěni i tací hráči, jako P. Uhřík či J. Vinohradský, kteří mají odehráno sotva pět zápasů. Když už jsou týmy ochotny přivřít oko nad touto skutečností, ať sravedlivě přihlédnou také ke zdravotní neschopnosti našeho hráče a povolí nám adekvátního náhradníka, který je na naší soupisce celou sezonu a zúčastnil se všech turnajů, kterých mohl. Předkládám tedy Ligové komisi otázku vpuštění Davida Myšíka do play-off znovu k projednání. Za FBC Desillusion 07 s pozdravem Michal Myšík"

... velmi slušně a korektně napsáno. Vytčeny sporné detaily (kde bez výhrad souhlasím s autorem odvolání) a upřesněna žádost o výjimku. Jinak, prosím, všimněte si, že se píše, že hlasování skončilo 5-5 !!! později rozvedu... (výsledek 5-5 obdržen mailem od vedení KFL). Na toto odvolání se nám dostalo odpovědi od samotného guru celé KFL. Odpovědi jsou jiným fontem a kurzívou.

1) Podívej se schválně na číslo, kolik lidí se letos zúčastnilo KFL a kolik lidí z toho čísla splnilo výjimku. Pak je těch 22 žádostí úplně zanedbatelných.

Jděte do první. Podívám se na číslo 22 a vidím, že tolik hráčů si chce zahrát florbal a chce, aby byly SPRAVEDLIVĚ posouzeny jejich (doufám, že pravdivé) důvody, které jim bránily ve splnění podmínky. Jinak, upřesnění pro toho, kdo tohle napsal, myslím, že se plní PODMÍNKA, a ne VÝJIMKA.

2) Výsledek 5:5. Logická úvaha říká, že remíza vítěze přeci neurčí. Když se bude hlasovat v parlamentu, remíza nic neřeší. Když skončí utkání 1:1 v jakémkoliv sportu, je snad vítěz utkání jasný? Kdekoliv se o něco hlasuje, remíza hlasů znamená nesplněno. Připomínku typu "kdyby to bylo u Sportu" nebudu ani řešit. Už mě to unavuje.

Jděte do druhé. Všimněte si, že je čtvrtá a
pátá věta v rozporu. Ptám se, když skončí utkání 1:1 v jakémkoliv sportu, je snad vítěz utkání jasný? A ono je jasné, že někdo prohrál? Ono se ve finále MS neprodlužuje, nebo se pak nejde na penalty, aby se o vítězi rozhodlo? :-O Zírám. Když se volí třeba prezident, a nastane patová situace, musí se přeci provést nová volba. Nebo když nastane remíza, tak prezident NEBUDE vůbec? Posledních dvou vět si všímat nemusíte, jsou naprosto scestné, nebudu ani rozebírat proč.

3) Před sezónou se toto pravidlo odhlasovalo. Řeklo se, že se bude moct žádat o výjimky. Přeci muselo být jasný, že tu výjimku někdo třeba nedostane. Každý tým měl svou volbu v LK. Nejvíce toto za jistých okolností velmi spravedlivé pravidlo poškodily týmy, které se hlasování zbavily tím, že rovnou daly "ANO" všem a ani je nezajímalo, kdo a proč žádá.

Jděte do třetí. Pravidlo se odhlasovalo. Od čeho jsou pravidla? Aby se dodržovala.Výjimky z pravidel, přece jen, musí být dobře zdůvodněné (A NÁSLEDNĚ TAKY DOBŘE A SPRAVEDLIVĚ POSOUZENÉ). Logika, že výjimku nemusí dostat všichni je přímo oslepující. S následujícím souhlasím, zdůraznil bych však slova "za jistých okolností" -
"Nejvíce toto za jistých okolností velmi spravedlivé pravidlo poškodily týmy, které se hlasování zbavily tím, že rovnou daly "ANO" všem a ani je nezajímalo, kdo a proč žádá."

4) Hlasování se nezúčastnili Wožas, kteří se doteď neozvali. Třeba by rozhodli.

Jděte do čtvrté. Týmů v KFL je 11, můžete to omrknout zde. A teď si zkusme všichni pamatováka, kolik skončilo hlasování? Víte? Super, tak jdeme k páté prdeli.

5) A teď finále: Kdybyste hlasovali pro Davida i vy, výjimka by mu logicky prošla.

Jděte i do té poslední. Pamatovák z minulé prdele nám říká, že hlasování skončilo 5-5, + Wožas, kteří se nevyjádřili. A teď k tomu i my (taky nevyjádřili). Ať používám jakékoliv počty, tabulky, kalkulačku, vychází mi 12. Soudruzi někde udělali chybu. Pomíjím fakt, že když žádám o výjimku, tak by snad i v jedličkárně pochopili, že to asi chci získat, když o to žádám, a je tím pádem můj hlas jasný.


Závěrem přidávám jednu bonusovou prdel, za tzv. "vysvětlení" :
To, co jsem odepsal není vyjádření KFL k vašemu odvolání. Je to můj vlastní názor na věc. LK by ani náhodou nestihla vyřešit vaše odvolání a hlavně nikdo nečekal, že bude se kdokoliv odvolávat. A nikdo nikde neustavil, jestli se vůbec odvolávat může nebo nemůže. Odvolání na jakémkoliv svazu řeší kontrolní komise, která vůbec neexistuje. Je to samozřejmě chyba KFL. Ještě jednou totiž opakuji, že jsem čekal, že každý (až na vás) přijme hlasovací metodu.

Vedoucí KFL řeší tedy tuto věc sám. Mezi odvoláním a prvním kolem play-off je 14 dní, vedení a ligová komise (LK) jsou tudíž asi neschopní, anebo na to nemají čas (což bych jim ani za zlé neměl). Nikdo nikde mimo jiné neustanovil, že se při rovnosti hlasů žádost zamítá. Možná si to někdo ustanovil tak akorát sám pro sebe. A tu poslední větu, si můžete celou vzít s sebou do bonusové prdele, pane řídící...

J

sobota 12. ledna 2008

12.1. Další Žižkovský florbalový víkend...

Dnes to není článek z prudké nasranosti... ta prudká už celkem opadla... leží pod stolem v hospodě na Petřinách, kdyby ji někdo hledal. Ale ani přesto nebudu moc pozitivní. Ta prohra mě prostě sere. Takže o co v obou odehraných zápasech šlo...
První zápas jsme hráli od 9.10 se Spartakem. Jestli si vzpomínáte na můj článek o prvním pražském florbalu, tak to byli stejní soupeři. Chtěli jsme tentokrát vyhrát. Bylo nás vcelku dost, tři útoky, dvě obrany a Vojtinho za náma v bráně. Hrál jsem naštěstí beka, s Mikeem, takže pro mě ideální post a ideální kolega. Soupeři nehráli nic extra, nutno poznamenat, že stačilo udělat na ně vepředu bububu a hned ztráceli balony. Napadáním jsme získávali spoustu míčků. K mému překvapení jsem otevřel střelou z větší dálky skóre, přišlo mi, že si gólman možná i tu střelu srazil do brány sám. Po mě se parádním golfovým úderem trefil Michal(Racek), a čistým hattrickem se předvedl Markus. Soupeři se sice snažili, a stahovali náskok, ale herně na nás nestačili, a zaslouženě jsme tenhle zápas vyhráli 5-3. Po zápase jsem si doma pouze prohlídl svůj zelenofialový palec na pravé noze, a šel jíst a lehnout si, regenerovat na odpoledne, kdy nás mělo být už méně a čekat těžší soupeř.
Druhý. Uf. Ani se mi nechce psát... Hráli jsme proti ambiciozním Wizards DDM z desítky. Před zápasem machrovali posilama a juniorama z A-týmu. No a co. Lítali tam sice fakt slušně, ale musím nás pochválit, že i v devíti lidech, jsme lítali s nima. V první třetině jsme měli i pár šancí. Těch postupem času sice ubývalo, ale pořád platilo, že jsme soupeře nepustili do vyložených šancí. Bránili jsme výborně, prakticky všichni bojovali, zodpovědně se vraceli. Hlídali jsme si hráče a Wizardi často neměli komu rozehrát. Jenom ty střely z dálky šly hůř bránit, přece jen, proti takhle hrajícímu soupeři nejde moc napadat. Část střel šla mimo, část skončila nám bekům na nohou (já mám pět razítek, kdo dá víc?:D), a zbytek likvidoval vynikající Vojta. Dostali jsme po standartce na 0-1, kdy jsem nestihl vyběhnout ze zdi proti střelci. Podle mě byla možná chyba to, že si nás postavil Vojta do zdi moc - tři, ale těžko říct, jak by to dopadlo, kdybychom to udělali jinak. Vojta po zápase říkal, že v tuhle chvíli měl chuť přestat chytat. Naštěstí nepřestal. A já chtěl o to víc srovnat. Věřil jsem tomu, znám kluky z TP a vím, jakou máme spolu sílu, jak máme tuhej kořínek. A za pár minut už měl Markus ruce nad hlavou, když parádně trefil horní růžek odkryté brány. V tuhle chvíli jsem měl sil opravdu na rozdávání. Stále jsme bránili výborný výsledek, a stále to šlo, stále to mělo šťávu. Ovšem pak se to stalo. Stál jsem na levém beku a hlídal si svého hráče, a jen viděl, jak se jeden ze soupeřů rozeběhl středem pole s balonem. Blesklo mi nevím proč hlavou, že je zle, asi předtucha. Na moment mě i napadlo nechat svého hráče napospas volnému prostoru a vyběhnout tam toho rychlíka sejmout. Neudělal jsem to, a on opravdu rychlostí prošel a z pravé strany prostřelil Vojtu. Tohle se přihodilo 19 sekund před koncem. Zbylý čas sice snaha byla, ale gól už ne. Opravdu velmi hořký konec, 1-2. Byl jsem hodně naštvanej, takhle už jsem dlouho nebyl. Nezasloužili jsme si prohrát, za to, co jsme předvedli.

Hodnocení? Výkonově pro nás hodně kvalitní turnaj, chválit už nechci, je to zbytečný, viděli jsme, co jsme hráli a to nás musí těšit samo o sobě, nezávisle na výsledcích... a nadávat už tuplem nebudu... potěšil mě celkově přístup a nasazení týmu. Jen jedinou výjimku pro rejpnutí jsem v paměti našel... Myslím, že příště, může jít hrát radši za Áčko, kde možná nemá sebevědomí tak vysoko. To je můj názor, tak se mi jevil...Toť k nám vše. Co se rozhodčích týče, nebýt poslední třetiny druhého zápasu, kdy značně tlačili naše soupeře (neodpískaná malá domů, naše vyloučení např. za vzdálenost, několik otočení faulů) to byl relativně slušně odpískaný turnaj, mnohem lepší, než dědeček hříbeček z prvního turnaje :D
... takže hoši, tyhle výkony to chce co? no to chce udržet !!! :D

J

sobota 3. listopadu 2007

Žižkovskej florbalovej víkend číslo 3

Jsem úplně hotovej. Fyzicky. Je mi blbě. Bolí mě v krku, chrchlám.
Docela rád bych psal z postele, ale nemám tak dlouhej drát ke klávesnici :( , moje zlatá bezdrátovko kde jsi?!? ...

Takže, tento turnaj se měl hrát v pražských Štěrboholech, a mělo se hrát od osmi, a pak po obědě. Pro mne osobně to znamenalo vstávat v šest, z čehož jsem nebyl moc odvázanej, navíc když vezmu v potaz, jak mě ráno bolelo v krku, tak to bylo tuplem na prd. Dojeli jsme do nové, výborně vybavené haly s výtečným povrchem asi deset minut před zápasem. Tento turnaj jsme byli poprvé bez lodivoda Vojty, takže se kormidla vedoucího ujal Michal. Vyplnili jsme soupisku a rozdělili si pozice. Konečně jsem se dostal při nedostatku beků na svou oblíbenou pozici. A lepšího parťáka než Mikeeho jsem si taky přát nemohl. V podstatě celý zápas jsme byli lepší, kluci vepředu rychle střídali a dobře makali, a drželi termixy pod tlakem. Já osobně jsem si byl vzadu dost jistej, obešel mě protihráč jeden na jednoho jen dvakrát, a to jsem se ještě jednou stihnul vrátit. Co mě zamrzelo byl fakt, že jsem opět mohl z dálky párkrát skórovat, ale rány šly nad. Taky nepotěšil smolný vlastní gól, kdy jsem chtěl odtlačit soupeře od brány a přitom stehnem tečoval střelu za Mojžova záda. Mojža chytal výborně, býval by zasloužil shutout. Takže do příště zkusit potrénovat to štěstíčko a taky trochu střelu. Po této konečné výhře 7-2 jsme šli na jídlo do blízké hospody, kluci si dávali guláše, jsem zmohl jen nakládaný hermelín.
Na druhý zápas nás dorazilo ještě méně, než jsme čekali, oba Michalové, ani kapitán nebyli. Kapitán tedy sice dorazil, ale pozdě, takže nám moc nepomohl. Obránce jsme hráli tři. Útoky byly dva kompletní. Tenhle zápas mi už nebylo vůbec dobře. Sám se divím, že to na mém výkonu nebylo znát, odbránil jsem si skutečně velmi dobrý zápas. Bohužel jsme inkasovali vyrovnávací gól při střídání spojeným s nečekanou ztrátou míče, kdy ve výsledku na mě šli dva a já tentokrát nestíhal nezablokovat střelu. Opravdu mě to hodně mrzelo, protože tohle byl zápas na nulu. Moje nohy plné cucfleků od míčků by mohly vyprávět jaká to je škoda:(. Zápas skončil 1-1, což je asi pro tým plus. Osobně si myslím, že to chtělo vyhrát i tenhle druhý zápas. Měli jsme na to. Co se týče rozhodčích na tomto turnaji, tak opravdu smekám. Po tom co jsem viděl první turnaj, tohle byla paráda. Pískali výborně, hlavně druhý zápas.
Kluci mě potom hodili autem na metro, odkud jsem vyrazil na nádraží a domů do Teplic, abych stihl v TV ještě závěr zápasu FK Teplice na Slavii. Bohužel prohráli 0-1.
Je už večer a já ulehám k nezbytnému odpočinku, abych byl zítra schopný vstát a alespoň opřený o hokejku odehrát tři zápasy v Krupce.

dost unavený J

a ještě něco jsem zapomněl. Myslím, že bychom měli zaměstnat kouče, třeba jako měl první tým soupeřů (SK Termix)... a nebylo by taky od věci abychom se naučili hrát čtverec v pěti, a aby nám to kouč připomínal dostatečně hlasitě alespoň každých pět vteřin. Ale pozor, hlavně nehrát chobotnici, to je totiž špatně:D Zkrátka v něčem jsme za soupeři dost pozadu:-/
Ach jo, ještě ted mi ten kouč "Jedlička" zní v hlavě s jeho skřehotáním "čtvereeeec"

pondělí 29. října 2007

Jak jsme se ztrapnili

...aneb Krupska florbalova liga a dva zapasy(ze tri) 6. turnaje

Bylo to pro me osobne poprve pred publikem, ktere pro me znamenalo hodne... musim se priznat, ze prvni tretinu prvniho zapasu s Lajdaky jsem proto nehral to co obvykle, tlacil jsem se vic dopredu, coz az na par strel, co mi sjelo nebo jsem se netrefil, nebylo kupodivu na skodu. Po prvni tretine jsem se sklidnil, resp. mi doslo ze nemuzu takhle litat porad a uz jsem od te doby hral to co vzdycky. Brzy jsme si vypracovali slusne vedeni tusim 4-0 a zapas v tomto duchu i pokracoval, prosadili se snad temer vsichni, tento turnaj se rozstrilel Mojza. Zapas skoncil 8-3 a povinne body jsme meli v kapse.
O to zajimavejsi pro nas mel byt druhy zapas, kdy jsme meli za soupere mlade florbalisty Wozasu. Wozas nemel hlavniho wocase, lidra vsech moznych tabulek, a tak jsme pomysleli na slusny vysledek. Zacatek zapasu nebyl spatny, pozorne jsme branili strely souperu a nejaky humbuk pred nasi branou nenastaval. Dokonce jsme si vytvorili sance. Druha tretina byla ale uplne o necem jinem, wocasove asi pridali na obratkach a tech 6 mladejch kluku to tam pekne roztocilo. Rekl bych ze prispela i davka smuly, nebot odrazene mice litaly od nasich hokejek pryc. Uprimne si nejsem vedom, ze bych udelal nejake chyby, vim pouze o tom, ze jednou jsem se vysunul na strelu jako posledni a souper sel do brejku dva na golmana, pricemz jsem s jazykem na dresu doklouzal na posledni chvili ke strilejicimu, a ten mozna i proto nedal, ale to je spekulace, spis se jen netrefil, no. Vlada mi taky za to pekne vycinil. Kdyz vezmu v uvahu prihravky a strely tech klucinu, tak stejne nevim jestli dva na jednoho bych mel jako ten jeden nejakou sanci:D. Co mi opravdu dost vadilo pri zapase bylo to, ze vzadu hral beka jeden kluk z ddm, taky Honza... a kdyz se z lavicky rvalo , tak sem nevedel na koho... :-/ Co se hry tyce, tak prave dva novacci z domecku mi v tymu nesedeli, ne ze bych je tam nechtel, ale proste nevedeli kam se postavit a tak. Nebo jsem casto vubec netusil jestli opet vyrazi proti a jestli pak propadne nebo ne ... bylo pro me hodne tezky odhadovat jak se hra vyvine a dle toho reagovat... bohuzel casto prave podle pohybu vlastnich spoluhracu:-/ ... chtel bych pochvalit za vybornou vypomoc obrane i Marka a Mojzu, oba se dobre vraceli, i Honza Maule se zodpovedne vracel kdyz bylo treba. Vysledek me mrzi. Nechci radsi ani vedet kolik tem souperum bylo, abych nepropadl depresim a neskoncil s florbalem. Zbyva jen dodat konecne skore : 4-7

neděle 14. října 2007

Pražská florbalová tragédie číslo dva (3:4)

Čekal nás jeden jediný zápas v tomto kole ligy. Soupeřem byly tentokrát Nebušice.

... ležím, přemýšlím, pořád přemýšlím, nevím odkud začít. Zkusím to od nuly.

Takže jsem s ostatními dorazil k nafukovací hale v Radlicích zhruba půl hodiny předem. K mému překvapení jsme tam byli první. Za nějaký čas dorazili i všichni ostatní, z týmu , v uvozovkách týmu, Sokola žižkov. Šatna nebyla. Skluz zápasů byl. Obě tyto dvě věci se s plynoucím časem vyřešily. V hale jako takové byl velmi těžký vzduch, dost vydýcháno a smradlavo.
Hned jsem si radši zkusil povrch v hale, abych se případně připravil na další pobyt na ledové ploše. Podlaha byla naštěstí naprosto regulerní a pohyb byl jistý. Dostal jsem opět úlohu centra (ach jo...:-/). K sobě jsem si vzal Zdendu a Mojžu.
Zápas začal. Nevím proč, ale nějak jsme se nemohli prosadit. Zezadu celkem ok, rozehra budiž. Bránění šlo poměrně dobře, ale vepředu to byla katastrofa... nedokázali jsme si pořádně přihrát. Soupeři k nám rychle přistupovali, a to je pro tuhle pražskou holomajznu alfa a omega. Naštěstí naše lajna nebyla jediná takhle neschopná, ale i přesto k mému němému úžasu padaly góly. Soupeři byli v tomto zápase rozhodně lepší, to že jsme vedli a drželi se vždy na rozdíl jednoho gólu přičítám jednoznačně koňské dávce štěstí, které jsme si vyčerpali tak na dva zápasy dopředu. Rozhodčí si z nás tentokrát ani nedělali prdelky, jako minule, pískali vcelku obstojně. Zápas rozhodla naše nemohoucnost a nesehranost. Prohráli jsme stejně jako v minulém kole 3:4 a šli jsme pod sprchy. Aby to nevyznělo opět tak negativně, měl bych napsat, že střídání řad bylo mnohem férovější než minule, zahráli si všichni téměř rovnoměrně. Co se týče výkonu v zápase, potěšil jednoznačně golman, výborně podle mě zahrál i Mikee (ne nelezu ti do řiti Míšo:D, fakt si to myslím). Co mě naopak zklamalo, byl výkon a schopnosti týmu jako celku. A upřímně mě vyděsily i dvě zlomené hokejky během tohohle jednoho zápasu...
Čekal jsem po minulém vystoupení všechno možné. V zlepšení jsem nevěřil, a prognóza se potvrdila... bohužel. Bylo to úúúplně to samé.
Otázkou je, proč se to nemá šanci zlepšit. Myslím, že odpověď známe, my co hrajem i KFL. I přesto sem plácnu pár věcí, které k tomu můžou vést. Můžou! Je to jen můj názor. Tým se nechová jako tým, lidi se mezi sebou neznají, není to žádná parta. Je to prostě tlupa lidí, v níž se znají jen skupinky, které spolu nějak moc nekomunikují. Není tu nikdo, kdo by jasně řekl, jak co bude a jak se co bude dělat. Není Führer, ikdyž se o to snaži Vojta, který bohužel nemá autoritu. Tréninky na Žižkově stojí za prd. Sice jsem tam ze zdravotních důvodů dlouho nebyl, ale je to dle informací stále stejná pohádka. Nic se netrénuje, hraje se bez rozlišováků, což je pro lidi co se neznaj celkem handicap. Další věcí k tréninku je to, že tam chodí tak +-10 florbalistů.
Moje žižkovská florbalová morálka právě spáchala sebevraždu. Cestou do školy ji musím zakopat. Bohužel to musím říct:-/ Dnes je to poprvé, kdy se těším na školní trénink s těma pěknejma, ale florbalově neschopnejma holkama.
Musím už běžet.
Adios.

J

neděle 7. října 2007

Jsem prase...

Nejen, že mě tak lidé nazývají kvůli mému písmu, nebo oblečení...

Ještě stále se píše den 7.10.2007 a já ležím silně unaven u počítače po sportovně náročném dni. Dnes jsme v Krupské lize hráli další tři utkání. S Chabařovicemi, Snoeks a Děčínem. Ani jeden soupeř nepatří mezi leadery soutěže, proto jsme chtěli bodovat naplno. Konečně nás taky byl jednou téměř plný počet. Všichni jsme chtěli dnes bodovat. A hecovali jsme se na 9 bodů, a na natržení Chabařovických prdelí ( "ORSY: Chabařovicím jen tak prdel nenatrhnete! MiMy reaguje: Jen tak rozhodně ne. Ta bude natržená tak, že se na to bude dlouho vzpomínat" :D ). Na tenhle zápas jsem se opravdu těšil. Hrál jsem opět beka, což mi asi opravdu sedí nejlíp. Začátek matche byl celkem vyrovnaný. Po našem gólu a dvou chabařovických jsem srovnával tuším na 2-2. Celkový součet branek činil 8, šest gólů jsme dali a dva obdrželi, za zmínku stojí fakt, že jsme prohrávali 1-2 a otočili na 6-2. 4 góly dal náš střelec, Honza Sádlo. Po prvním zápase tedy spokojenost.
Druhým soupeřem byli fyzicky hrající Snoeks, kteří ovšem zatím nevyhráli. Zápas se rozjížděl pomalu, ale jistě. Byli jsme lepším týmem a postupně s časem jsme zatěžovali konto soupeře brankami. Snoeks boural naše akce pouze za cenu faulů, které ovšem rozhodčí příliš nezaznamenával. Po nádherné přihrávce našeho nováčka Honzy Mauleho jsem si splnil dosavadní normu jednoho gólu na zápas. Ve třetí třetině jsme vedli již 4-0 a Snoeks přidávali na plynu a na agresivitě. Když jsem viděl jak tělem odstavili i Michala vepředu, tak bylo jasné, že si proti nám musí dost pomáhat silou. Ke konci utkání se to ovšem stalo... po několikáté mi soupeř chytil a podržel hokejku, což samo o sobě nebylo v tomto zápase nic nezvyklého. Já ovšem nezareagoval jak bych měl... ruply mi nervy a po x-tém držení hokejky jsem ho sundal. Jak mi vzal do ruky hokejku a dal si ji za záda, tak jsem ho jedním rychlým, tvrdým a plynulým pohybem, kterému se v hokeji říká krosček, poslal lízat parkety. Okamžitě po této prasárně jsem sám šel na trestnou lavici, věděl jsem, co jsem udělal, naštěstí pro tým a i pro mě, chybělo asi 30 vteřin do konce. Michal Š. mi přišel plácnout, protože se mu taky styl hry Snoeks vůbec nezamlouval. Mezitím jsem si vyslechl od soupeřů, co všechno jsem zač. No co, každý jsme nějaký. Bohužel jsme hned dostali gól, takže jsem si ani nepopřemýšlel, co jsem to za prase :-/. Chtěl jsem jít na plac, abych si to jak se říká vyžral, ale Michal M. mi řekl, že mě teď na hřišti nechce. Nedivím se. Takové prase. Vyhráli jsme tedy 4-1, a musím říct, že čisté konto našeho gólmana jsem zprasil já. Nikdo jiný... já, já, já, jenom já.
Třetí zápas se odehrál o pár hodin později, soupeřem byl pro mne neznámý Děčín. Vzhledem k jejich bodovému zisku v tabulce to neměli být snadní soupeři. Navíc nám odjeli dva hráči - útočníci Honza a Michal. Zkusil jsem si tedy zahrát útok. Moc mi to tedy popravdě neběhalo, možná mě tížilo v žaludku to mastné kuře od oběda. Přece jen je to vepředu jiné než na beku, kdy mám většinou celou hru před sebou. Dobře se mi hrálo s Michalem M. za sebou, věděl jsem, že za sebou mám jistotu, a taky on asi věděl, že se může klidně proběhnout, protože já můžu vzadu zaskočit. Zápas jako takový byl dost boj, ani jeden tým neodskočil o víc gólů než o jeden. Bohužel jsme dostali dva góly z dost velké dálky, ale i přesto jsme stále dřeli a vytvářeli si pozice. Byli jsme za snahu odměněni proměněním šancí ke konci zápasu a z 2-3 jsme dokázali otočit na 4-3. Trefili se Vláďa a Marek. Celkový dojem z turnaje se zdá být tedy velmi dobrý, výsledky jsou, 9 bodů je... jen mě pořád hlodá, proč jsem ho musel tak sundat :-/

(nově doplněno o hokejový příklad krosčeku, pro lepší představu :D )
J

neděle 16. září 2007

Článek o sobotním florbalu (na požádání fanynky:) )

Sobota 15.9.2007, Praha

Očekával jsem v jistém smyslu velký den. Dnes to mělo být totiž jiné. V něčem jedinečné. Poprvé to měl být zápas v oficiálním týmu, oficiální lize, s oficiálnímí rozhodčími. To vše pod hlavičkou ČFBU (Česká florbalová unie). Možná jsem čekal až příliš, ano, možná určitě. Nevím, jestli jsem měl nějaké dočasné zatmění mysli, nebo co, ale opravdu jsem si myslel, že zápasy budou mít profesionálnější úroveň, než v Krupské amatérské lize. Čekal jsem kvalitnější halu a vybavení, lepší soupeře, a v neposlední řadě i profesionální rozhodčí.
Přijeli jsme k hale Pod Juliskou v pražských Dejvicích asi půl hodiny před začátkem prvního zápasu. Vzhledem k faktu, že stále ještě nebyly hotové dresy, jsme byli nuceni hrát ve vypůjčených dresech s čísly vyrobenými černou lepicí páskou. Šel jsem na záchod a pak se přestěhoval do haly za ostatními. Náš teamleader Vojtinho nám určil kdo s kým budeme hrát. Bohužel si opět nenechal vymluvit, že jsem na centru nikdy nehrál a že na to asi nebudu mít fyzičku, stíhat vzadu i vpředu, nicméně dostal jsem na křídla Honzu a Zdeňka. Docela mě mrzelo, že jsme nemohli hrát tak, jako v KFL. Změna je život. Zápas začal. Popřál jsem soupeři na buly hodně štěstí a podíval se na rozhodčího, připravoval se na úvodní hvizd. První buly jsem vyhrál, to bylo však snad jediné, co mě za první zápas potěšilo. Bylo vidět, že spolu hrajeme víceméně poprvé. Snažil jsem se rozdávat přihrávky křídlům, následně se nabízet na střely a chodit si pro balony zpět k bekům. Nicméně naše lajna asi zavinila špatným střídáním druhý gól do naší sítě. Následovalo intermezzo rozhodčího. Jeden ze sudích viděl náš gól v protilehlém rohu brány, než byla tyč, kterou jsme nastřelili, inu, asi trpěl pocitem méněcennosti a chtěl na sebe upozornit. Gól, který nebyl, po debatě rozhodčích, také neplatil. Zanedlouho soupeř přidal další dva góly a už jsme byli u našeho klasického skóre z KFL - 0:4. Kluci dali potom 2 góly a zápas ješte mohl být dramatický. Na poslední třetinu jsme udělali pětku nás z KFL. Hrálo se mi s Michalem vzadu a Markem, Mojžou a Zdeňkem vpředu, o moc líp. Bohužel jsme naší sehranosti nemohli dostatečně využít, protože druhý pár beků si evidentně rozvrhl síly tak, že by nepotřeboval střídat vůbec. Z poslední třetiny jsem si zahrál tak 4 minuty z 15ti. Zápas skončil. Byl jsem úplně mimo z toho, s jak špatným soupeřem je možné prohrát, a co všechno rozhodčí pískne a co ne. Rozjeli jsme se do bytu na oběd. Koupil jsem si 0,5kg kuřecího masa, a to jsem celé k obědu doslova sežral. Trávil jsem až do druhého zápasu v 16:10.
Druhý zápas jsme se střetli s favoritem na postup. Upřímně, jestli tohle je favorit na postup, tak na to máme taky. Nebyli o nic lepší, než první soupeř. Bohužel se na výsledku podepsalo pár maličkostí. Palubovka začala opravdu hrozně klouzat. Nebyl jsem na tom sice s namazáním skluznic tak špatně jako Michal M., ale i tak mi dělaly rychlé změny směru pohybu problémy. Celý zápas mi vlastně přišel jako jeden velký souboj. Jen protivníků bylo hodně, avšak naše soupeře z Prahy 10 nepočítám. Palubovka, nesehranost, a hlavně rozhodčí. Opravdu, z výkonu rozhodčích se mi chtělo zvracet. Když jsem si navíc uvědomil, že se jim za to i platí, měl jsem co dělat abych udržel stolici. Pět vyloučení za zápas, a jako bonus navíc proti nám nájezd, to je opravdu moc. Odpískané fauly, typu "týmové sekání" (to opravdu ten idiot pronesl, prý jako trest pro celý tým) mi zní opravdu směšně, připadalo mi, že si z nás rozhodčí dělá neskrývaně prdel. Každé vyloučení, i to, kdy za můj faul šel pykat spoluhráč (ikdyž jsem se o faul sám přihlásil), mi dodávalo do žil neskutečné množství adrenalinu. Bohužel jsem toho nemohl využít, možná s podrážkami se zimním vzorkem, nebo nasazenými sněhovými řetězy, by to bývalo šlo. Myslel jsem si, že horší rozhodčí, než v KFL být nemohou. Mohou, a ještě se jim za to platí. Vrcholem všeho bylo ponechání výhody asi pět vteřin před koncem, kdy soupeř hrou na zemi odpálil balon do bezpečí a tím získal oněch několik vteřin. Opravdu jen debil ponechá výhodu a dá po skončení hrací doby provinivšímu se hráči dvě minuty, za stavu 2-3. Zeptal jsem se rozhodčího, co to mělo znamenat, proč nepřerušil hru? Odpověd byla, že trest dostane. Číslo "2" do kolonky tresty má podle názoru rozhodčího cenu jako potenciální vyrovnání na 3-3. Zápas skončil 2-3 a jelo se dom, do TP. Nebylo mi moc do řeči, náladu mi cestou zvedl až pohled na krásu české země, přesněji na České středohoří ;)

J